My Favorite Movies

  1. jesuslovesu777
  2. Grace

Give list a short description

  jesuslovesu777's Rating My Rating
1
Ella Enchanted (2004,  PG)
Ella Enchanted 5.0 Stars
i love the song -somebody to love
Click to Rate
2
The Kite Runner (2008,  PG-13)
The Kite Runner 5.0 Stars
read the book too. It's a sad story.
Click to Rate
3
Raise Your Voice (2004,  PG)
Raise Your Voice 5.0 Stars
love all the songs. it's a very sad story.i almost cried.
Click to Rate
4
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie 5.0 Stars
so awesome
Click to Rate
5
Shrek (2001,  PG)
Shrek 5.0 Stars
luv this movie.
Click to Rate
6
The Polar Express (2004,  G)
Click to Rate
7
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
8
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
9
Sister Act (1992,  PG)
Sister Act 5.0 Stars
luv it.
Click to Rate
10
The Mask (1994,  PG-13)
The Mask 5.0 Stars
This movie is so hilarious. i luv jim carrey.
Click to Rate
11
The Omega Code (1999,  PG-13)
Click to Rate
12
Megiddo: Omega Code 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
13
The Jungle Book (1967,  G)
Click to Rate
14
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
15
The Perfect Stranger (2005) (1994,  Unrated)
The Perfect Stranger (2005) 5.0 Stars
This movie is very touching.
Click to Rate
16
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
My Big Fat Greek Wedding 5.0 Stars
opa ...... so hilarious.
Click to Rate
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
Click to Rate
18
Scooby-Doo on Zombie Island (1998,  Unrated)
Scooby-Doo on Zombie Island 5.0 Stars
so hilarious.
Click to Rate
19
The Sound of Music (1965,  G)
The Sound of Music 5.0 Stars
luv this movie and all the songs in it.
Click to Rate
20
Cinderella II - Dreams Come True (2001,  G)
Click to Rate
21
Cinderella III: A Twist in Time (2006,  G)
Cinderella III: A Twist in Time 5.0 Stars
luv this movie.
Click to Rate
22
The Wizard of Oz (1939,  G)
The Wizard of Oz 5.0 Stars
my favorite movie. i luv all the songs.
Click to Rate
23
Yours, Mine & Ours (2005,  PG)
Click to Rate
24
R.V. (RV) (2006,  PG)
R.V. (RV) 5.0 Stars
so adventurous.
Click to Rate
25
Camp Rock (2008,  Unrated)
Click to Rate
26
Unidentified (2006,  PG)
Click to Rate
27
Ben-Hur (1959,  G)
Ben-Hur 5.0 Stars
luv this movie.
Click to Rate
28
Cellular (2004,  PG-13)
Cellular 5.0 Stars
so adventurous
Click to Rate
29
Gold Through the Fire (1987,  Unrated)
Click to Rate
30
Invisible Enemies (1997,  Unrated)
Click to Rate
31
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Click to Rate
32
Freaky Friday (2003,  PG)
Freaky Friday 5.0 Stars
cool movie.
Click to Rate
33
Peter and the Wolf (1996,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments