My Favorite Movies


  1. jesusnrebekah
  2. Rebekah

Good Movies

  jesusnrebekah's Rating My Rating
1
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
The Bourne Identity 4.5 Stars
amazing
Click to Rate
2
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
My Big Fat Greek Wedding 4.5 Stars
yeah so um funniest movie ever. If any of u want to know what my life was like in albania... watch this movie. Everytime i see it im in stitches.. the main characters are not the best looking in hollywood, but thats one component that makes it so much better! yah for frump girls! lol
Click to Rate
3
Batman Begins (2005,  PG-13)
Batman Begins 5.0 Stars
My alltime fav movie!!
Click to Rate
4
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up 4.5 Stars
looooove this movie!!!!The dancing is awesome and channing and Jenna are both such beautiful ppl, i was bawling by the last scene!
Click to Rate
5
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants 4.5 Stars
i cried a few times!
Click to Rate
6
The Count of Monte Cristo (2002,  PG-13)
The Count of Monte Cristo 4.5 Stars
SO GOOD.
Click to Rate
7
The New World (2005,  PG-13)
Click to Rate
8
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
Moulin Rouge! 4.5 Stars
such a fantastically wierd, odd, strange love story! loved it!
Click to Rate
9
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Miss Congeniality 4.5 Stars
I think Sandra Bullock is such an awesome actor haha shes so freakin funny!!
Click to Rate
10
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring 5.0 Stars
Frigin AWESOME
Click to Rate
11
Monsters, Inc. (2001,  G)
Click to Rate
12
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 4.5 Stars
so beautiful..
Click to Rate
13
Sense and Sensibility (1995,  PG)
Click to Rate
14
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 4.5 Stars
love it!!!
Click to Rate
15
Shall We Dance (2004,  PG-13)
Shall We Dance 4.5 Stars
love love love love this movie!!
Click to Rate
16
Pride and Prejudice (,  Unrated)
Click to Rate
17
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man 4.5 Stars
reaaally funny, i love Amanda Bynes! and of course... Channing Tatum!! (L)
Click to Rate
18
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Spider-Man 2 4.5 Stars
I love this movie.. Tobey is such a cute nerd lol!! i love it!!
Click to Rate
19
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate
20
Knight's Tale (,  PG-13)
Knight's Tale 4.5 Stars
good good movie, sexy
Click to Rate
21
The Emperor's New Groove (2000,  G)
Click to Rate
22
The Matrix (1999,  R)
The Matrix 4.5 Stars
frigin sweet movie!!
Click to Rate
23
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Two Towers 4.5 Stars
love it!!!
Click to Rate
24
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
Click to Rate
25
Rush Hour (1998,  PG-13)
Rush Hour 4.5 Stars
THis movie is SO frigin FUNNY
Click to Rate
26
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
27
The Incredibles (2004,  PG)
The Incredibles 4.5 Stars
love it!
Click to Rate
28
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo 4.5 Stars
nice family movie, very funny
Click to Rate
29
Cool Runnings (1993,  PG)
Click to Rate
30
Canadian Bacon (1995,  PG)
Canadian Bacon 4.0 Stars
So funny!
Click to Rate
31
Crocodile Dundee in Los Angeles (2001,  PG)
Crocodile Dundee in Los Angeles 4.5 Stars
i loove this Paul Hogan!!!
Click to Rate
32
Crocodile Dundee (1986,  PG-13)
Crocodile Dundee 4.5 Stars
hilarious
Click to Rate
33
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
The Phantom of the Opera 4.5 Stars
Amaaazing costumes, sets, and i love emmy rossum and of course the phantom!
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments