My Favorite Movies


  1. jezwina284
  2. jess

love gore and violence, huge horror fan

  jezwina284's Rating My Rating
1
Disturbia (2007,  PG-13)
Click to Rate
2
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
3
Addams Family Values (1993,  PG-13)
Click to Rate
4
Final Destination 3 (2006,  R)
Click to Rate
5
28 Days Later (2003,  R)
Click to Rate
6
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
Click to Rate
7
Van Helsing (2004,  PG-13)
Click to Rate
8
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
Click to Rate
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
10
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
11
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
12
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
13
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
15
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
16
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
18
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
The Grudge (2004,  PG-13)
Click to Rate
20
The Wizard of Oz (1939,  G)
Click to Rate
21
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
22
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
23
Underworld: Evolution (2006,  R)
Click to Rate
24
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
25
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
26
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
Click to Rate
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
28
Signs (2002,  PG-13)
Click to Rate
29
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
30
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
31
Toy Story 2 (1999,  G)
Click to Rate
32
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
33
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
34
Dr. Dolittle (1998,  PG-13)
Click to Rate
35
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
Click to Rate
36
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
37
Madagascar (2005,  PG)
Click to Rate
38
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
39
Mission Impossible (1996,  PG-13)
Click to Rate
40
Ghostbusters (1984,  PG)
Click to Rate
41
The Lion King (1994,  G)
Click to Rate
42
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Click to Rate
43
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
44
Underworld (2003,  R)
Click to Rate
45
Scream (1996,  R)
Click to Rate
46
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
47
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
48
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
49
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
50
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments