Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  JFA1279360455775's Rating My Rating
1
Battle Queen 2020 (2000,  R)
Click to Rate
2
Rowdy Girls (1999,  Unrated)
Click to Rate
3
Terror Firmer (1999,  R)
Click to Rate
4
Land of the Dead (2005,  R)
Click to Rate
5
Diary of the Dead (2007,  R)
Click to Rate
6
28 Days Later (2003,  R)
Click to Rate
7
300 (2007,  R)
Click to Rate
8
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
9
American History X (1998,  R)
Click to Rate
10
American Psycho (2000,  R)
Click to Rate
11
Beerfest (2006,  R)
Click to Rate
12
Blade (1998,  R)
Click to Rate
13
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
14
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
15
Clerks (1994,  R)
Click to Rate
16
Clerks II (2006,  R)
Click to Rate
17
Constantine (2005,  R)
Click to Rate
18
Dazed and Confused (1993,  R)
Click to Rate
19
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
20
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
22
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
25
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
26
Horror (2002,  R)
Click to Rate
27
Hostel (2006,  R)
Click to Rate
28
Hot Fuzz (2007,  R)
Click to Rate
29
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
30
Independence Day (1996,  PG-13)
Click to Rate
31
Jackass - The Movie (2002,  R)
Click to Rate
32
Jackass: Number Two (2006,  R)
Click to Rate
33
Jarhead (2005,  R)
Click to Rate
34
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
Click to Rate
35
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
36
Mallrats (1995,  R)
Click to Rate
37
Men in Black (1997,  PG-13)
Click to Rate
38
Men in Black II (2002,  PG-13)
Click to Rate
39
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
40
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
41
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
42
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
43
Pitch Black (2000,  R)
Click to Rate
44
Saw (2004,  R)
Click to Rate
45
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
46
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
47
Silent Hill (2006,  R)
Click to Rate
48
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
49
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
50
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
Click to Rate
51
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
52
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
Click to Rate
53
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
54
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
Click to Rate
55
Super Troopers (2001,  R)
Click to Rate
56
The Boondock Saints (1999,  R)
Click to Rate
57
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
Click to Rate
58
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
59
The Green Mile (1999,  R)
Click to Rate
60
The Grudge (2004,  PG-13)
Click to Rate