My Favorite Movies


  JHNNYMARTIN426543081's Rating My Rating
1
21 Grams (2003,  R)
2
24 Hour Party People (2002,  R)
3
25th Hour (2002,  R)
4
28 Days Later (2003,  R)
5
Alice Doesn't Live Here Anymore (1974,  PG)
6
Army of Darkness (1993,  R)
7
Bad Lieutenant (1992,  R)
8
Barfly (1987,  R)
9
Bedhead (1991,  Unrated)
10
Blade Runner (1982,  R)
11
Blue Velvet (1986,  R)
12
Bowling for Columbine (2002,  R)
13
Clerks (1994,  R)
14
Day of the Dead (2008,  R)
15
Desperado (1995,  R)
16
Destiny Turns on the Radio (1995,  R)
17
Dogma (1999,  R)
18
Domino (2005,  R)
19
Eraserhead (1977,  Unrated)
20
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
21
Four Rooms (1996,  R)
22
Friday (1995,  R)
23
From Beyond (1986,  R)
24
Full Metal Jacket (1987,  R)
25
Gangs of New York (2002,  R)
26
Ginostra (2002,  R)
27
GoodFellas (1990,  R)
28
Gummo (1997,  R)
29
House of 1000 Corpses (2003,  R)
30
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
31
Kung Fu Hustle (2005,  R)
32
Little Children (2006,  R)
33
Lost Highway (1997,  R)
34
Major Payne (1994,  PG-13)
35
Memento (2000,  R)
36
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
37
Muriel's Wedding (1995,  R)
38
Naked Lunch (1991,  R)
39
Near Dark (1987,  R)
40
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
41
Phantasm (1979,  R)
42
Pulp Fiction (1994,  R)
43
Re-Animator (1985,  R)
44
Requiem for a Dream (2000,  R)
45
Reservoir Dogs (1992,  R)
46
Rosemary's Baby (1968,  R)
47
Sin City (2005,  R)
48
Smoke (1995,  R)
49
Spun (2003,  R)
50
Spy Kids (2001,  PG)
51
Taxi Driver (1976,  R)
52
The Elephant Man (1980,  PG)
53
The Entity (1982,  R)
54
The Exorcist (1973,  R)
55
The Faculty (1998,  R)
56
The Howling (1981,  R)
57
The Jerk (1979,  R)
58
The Man with Two Brains (1983,  R)
59
The Thing (1982,  R)
60
True Romance (1993,  R)
61
Twin Peaks: Fire Walk With Me (1992,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments