My Favorite Movies


  jhollywood666's Rating My Rating
1
Secret Window (2004,  PG-13)
2
The Prestige (2006,  PG-13)
3
From Hell (2001,  R)
4
American Psycho (2000,  R)
5
Training Day (2001,  R)
6
Equilibrium (2002,  R)
7
The Last Samurai (2003,  R)
8
The Good Shepherd (2006,  R)
9
Man on Fire (2004,  R)
10
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
11
Blow (2001,  R)
12
The Machinist (2004,  R)
13
Scarface (1983,  R)
14
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
15
Donnie Brasco (1997,  R)
16
Apocalypto (2006,  R)
Apocalypto
Amazing
17
The Departed (2006,  R)
18
Harsh Times (2006,  R)
19
Casino (1995,  R)
20
The Shining (1980,  R)
The Shining
what can i say....Masterpiece
21
Memento (2000,  R)
22
Shaft (2000,  R)
23
The Silence of the Lambs (1991,  R)
24
Red Dragon (2002,  R)
25
Hannibal (2001,  R)
26
Waiting (2005,  R)
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments