Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jkei614's Rating My Rating
1
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
2
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
3
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
4
Because I Said So (2007,  PG-13)
Click to Rate
5
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
The Holiday (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
The Princess Diaries (2001,  G)
Click to Rate
8
Down with Love (2003,  PG-13)
Click to Rate
9
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
Click to Rate
10
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
Click to Rate
11
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
Click to Rate
12
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
Click to Rate
13
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
14
My Fair Lady (1964,  G)
Click to Rate
15
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
16
Earth (Planet Earth) (2007,  Unrated)
Click to Rate
17
Freedom Writers (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
19
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
Click to Rate
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Kisarazu Cats Eye: Nihon Series (,  PG)
Click to Rate
22
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
Click to Rate
23
The Fast and the Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
24
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
The Lion King (1994,  G)
Click to Rate
26
Alice in Wonderland (1951,  G)
Click to Rate
27
Dumbo (1941,  G)
Click to Rate
28
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
Click to Rate
29
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
Click to Rate
30
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
Click to Rate
31
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
Click to Rate
32
She's All That (1999,  PG-13)
Click to Rate
33
Speed (1994,  R)
Click to Rate
34
Cold Mountain (2003,  R)
Click to Rate
35
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments