Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jkmerr's Rating My Rating
1
SLC Punk (1998,  R)
Click to Rate
2
Suburbia (1984,  R)
Click to Rate
3
Powder (1995,  PG-13)
Click to Rate
4
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
5
The Evil Dead (1981,  NC-17)
Click to Rate
6
Evil Dead 2 (1987,  R)
Click to Rate
7
Army of Darkness (1992,  R)
Click to Rate
8
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
9
The Return of the Living Dead (1985,  R)
Click to Rate
10
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
Click to Rate
11
The Decline of Western Civilization (1981,  Unrated)
Click to Rate
12
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
Click to Rate
13
Rocky (1976,  PG)
Click to Rate
14
Rocky II (1979,  PG)
Click to Rate
15
Rocky III (1982,  PG)
Click to Rate
16
Rocky IV (1985,  PG)
Click to Rate
17
Rocky V (1990,  PG-13)
Click to Rate
18
Rocky Balboa (1990,  PG)
Click to Rate
19
The Amityville Horror (2005,  R)
Click to Rate
20
Three O'Clock High (1987,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments