My Favorite Movies


  JLR212044930's Rating My Rating
1
Cat People (1942,  Unrated)
Click to Rate
2
Cat People (1982,  R)
Click to Rate
3
Curse of the Cat People (1944,  Unrated)
Click to Rate
4
Bell, Book and Candle (1958,  Unrated)
Click to Rate
5
Gia (1998,  R)
Click to Rate
6
Vertigo (1958,  PG)
Click to Rate
7
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988,  R)
Click to Rate
8
Like Water for Chocolate (Como agua para chocolate) (1992,  R)
Click to Rate
9
The Butterfly Effect 2 (2006,  R)
Click to Rate
10
Eyes Wide Shut (1999,  R)
Click to Rate
11
The Mummy (1999,  PG-13)
Click to Rate
12
RKO 281: The Battle Over Citizen Kane (1999,  R)
Click to Rate
13
The Mists of Avalon (2001,  Unrated)
Click to Rate
14
The Hunger (1983,  R)
Click to Rate
15
Ginger Snaps (2000,  R)
Click to Rate
16
Ginger Snaps 2 - Unleashed (2004,  R)
Click to Rate
17
Ginger Snaps Back - The Beginning (2004,  R)
Click to Rate
18
Candyman (1992,  R)
Click to Rate
19
Candyman 2 - Farewell to the Flesh (1994,  R)
Click to Rate
20
Candyman 3: Day of the Dead (1999,  R)
Click to Rate
21
Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus (2006,  R)
Click to Rate
22
Citizen Kane (1941,  PG)
Click to Rate
23
Pillow Talk (1959,  Unrated)
Click to Rate
24
Avenging Angelo (2003,  R)
Click to Rate
25
Nighthawks (1981,  R)
Click to Rate
26
Cobra (1986,  R)
Click to Rate
27
The Manson Family (2004,  Unrated)
Click to Rate
28
John Adams (,  Unrated)
Click to Rate
29
Purgatory (1999,  Unrated)
Click to Rate
30
Finding Neverland (2004,  PG)
Click to Rate
31
The Prophecy 2 (,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments