My Favorite Movies

  JMACLOVER12's Rating My Rating
1
Good Luck Chuck (2007,  R)
Good Luck Chuck 5.0 Stars
I LOVED IT!
Click to Rate
2
Disturbia (2007,  PG-13)
Disturbia 5.0 Stars
ONE OF MY FAVORITE MOVIES
Click to Rate
3
We Are Marshall (2006,  PG)
We Are Marshall 5.0 Stars
SO SAD.
Click to Rate
4
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Stomp the Yard 4.0 Stars
LOVED
Click to Rate
5
The Longest Yard (2005,  PG-13)
Click to Rate
6
The Reaping (2007,  R)
The Reaping 2.5 Stars
OK
Click to Rate
7
1408 (2007,  PG-13)
1408 5.0 Stars
Good, creepy, but good.
Click to Rate
8
Halloween (2007) (2007,  R)
Halloween (2007) 5.0 Stars
SCARED ME, BUT IT WAS GOOD.
Click to Rate
9
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Coyote Ugly 5.0 Stars
ONE OF MY FAVORITES.
Click to Rate
10
Blue Crush (2002,  PG-13)
Click to Rate
11
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Touched (2005,  R)
Click to Rate
13
Knocked Up (2007,  R)
Knocked Up 5.0 Stars
Great movie, made me laugh.
Click to Rate
14
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up 5.0 Stars
GREAT, I LOVED IT.
Click to Rate
15
Reign Over Me (2007,  R)
Click to Rate
16
Premonition (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
White Noise (2005,  PG-13)
White Noise 5.0 Stars
NOT BAD.
Click to Rate
18
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
19
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
20
Saw (2004,  R)
Click to Rate
21
Derailed (2005,  R)
Derailed 3.0 Stars
PRETTY GOOD.
Click to Rate
22
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook 5.0 Stars
I LOVE THIS MOVIE, IT'S MY FAVORITE LOVE STORY.
Click to Rate
23
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
24
The Game Plan (2007,  PG)
The Game Plan 5.0 Stars
GREAT MOVIE.
Click to Rate
25
Mr. Holland's Opus (1996,  PG)
Mr. Holland's Opus 5.0 Stars
GREAT movie!
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments