My Favorite Movies


  jo242wil's Rating My Rating
1
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
3
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
4
Hannibal Rising (2007,  R)
5
Apocalypto (2006,  R)
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
7
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
8
The Matrix (1999,  R)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
10
Gladiator (2000,  R)
11
War of the Worlds (2005,  PG-13)
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
14
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
15
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
16
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
17
X-Men (2000,  PG-13)
18
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
19
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
20
Independence Day (1996,  PG-13)
21
Armageddon (1998,  PG-13)
22
Rush Hour (1998,  PG-13)
23
National Treasure (2004,  PG)
24
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
25
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
26
Troy (2004,  R)
27
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
28
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
29
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
30
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
31
Lara Croft - Tomb Raider (2001,  PG-13)
32
Saving Private Ryan (1998,  R)
33
Mission Impossible (1996,  PG-13)
34
Bad Boys II (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments