My Favorite Movies
| joaopedro2061's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 2 |
Vanilla Sky (2001, R) |
|
| 3 |
Star Trek (2009, PG-13) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999, PG) |
|
| 5 |
A.I. Artificial Intelligence (2001, PG-13) |
|
| 6 |
Aliens (1986, R) |
|
| 7 |
Transformers: Revenge of the Fallen (2009, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 9 |
eXistenZ (1999, R) |
|
| 10 |
Avatar (2009, PG-13) |










