You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Flixster Wiki
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Never-Ending Quiz
|
User Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Lists Created by Joe
Must-See Christmas movies
View All Joe's Lists
Related Lists
The 10 Worst Films I Have Ever Seen
by
Jake
mai movcies
by
jake
my fav
by
yuriana
yannawebb's new List
by
aiyanna
peliculas entretenidas
by
Lizeth
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Joe
joethecoolioest's Rating
My Rating
1
Scary Movie 2
(2001, R)
2
Scary Movie 3
(2003, PG-13)
3
Scary Movie
(2000, R)
4
Austin Powers - International Man of Mystery
(1997, PG-13)
5
Austin Powers in Goldmember
(2002, PG-13)
6
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me
(1999, PG-13)
7
Tremors
(1990, R)
8
Tremors 2: Aftershocks
(1995, PG-13)
9
Tremors 3 - Back to Perfection
(2001, PG)
10
Jaws
(1975, PG)
11
Jaws 2
(1978, PG)
12
Jaws 3
(1983, PG)
I Love Blood!
13
Jaws: The Revenge
(1987, PG-13)
14
National Lampoon's Christmas Vacation
(1989, PG-13)
15
National Lampoon's European Vacation
(1985, PG-13)
16
Vegas Vacation
(1997, PG)
17
National Lampoon's Vacation
(1983, R)
18
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
(2006, PG-13)
19
Big Momma's House 2
(2006, PG-13)
I've seen the 1st!
20
Big Momma's House
(2000, PG-13)
21
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
(2004, PG-13)
22
Wild Hogs
(2007, PG-13)
23
Mr. Deeds
(2002, PG-13)
24
Happy Gilmore
(1996, PG-13)
25
Click
(2006, PG-13)
26
The Longest Yard
(2005, PG-13)
27
The Waterboy
(1998, PG-13)
28
Big Daddy
(1999, PG-13)
29
Billy Madison
(1995, PG-13)
30
Elf
(2003, PG)
31
Dickie Roberts - Former Child Star
(2003, PG-13)
32
The Benchwarmers
(2006, PG-13)
33
Napoleon Dynamite
(2004, PG)
34
Rat Race
(2001, PG-13)
35
Harold & Kumar Go to White Castle
(, G)
36
Dumb and Dumber
(1994, PG-13)
I love this movie!
37
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd
(2003, PG-13)
38
Dodgeball - A True Underdog Story
(2004, PG-13)
39
Night at the Museum
(2006, PG)
40
O Brother, Where Art Thou?
(2000, PG-13)
41
Kicking & Screaming
(2005, PG)
42
The Nutty Professor
(1996, PG-13)
43
Indiana Jones and the Last Crusade
(1989, PG-13)
44
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark)
(1981, PG)
45
Indiana Jones and the Temple of Doom
(1984, PG)
46
The Sandlot
(1993, PG)
47
Home Alone 2: Lost in New York
(1992, PG)
48
Home Alone
(1990, PG)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments