My Favorite Movies


  joeymartinez1994's Rating My Rating
1
Air Force One (1997,  R)
2
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
3
Top Gun (1986,  PG)
4
Freefall Flight 174 (,  Unrated)
5
Flight 93 (2005,  PG-13)
6
Flightplan (2005,  PG-13)
7
After the Sunset (2004,  PG-13)
8
The Spy Who Loved Me (1977,  PG)
9
A View to a Kill (1985,  PG)
10
Behind Enemy Lines (2001,  PG-13)
11
Die Another Day (2002,  PG-13)
12
The Terminal (2004,  PG-13)
13
GoldenEye (1995,  PG-13)
14
Diamonds Are Forever (1971,  PG)
15
Forrest Gump (1994,  PG-13)
16
100 Years of Flight (2004,  Unrated)
17
United 93 (2006,  R)
18
The Magic of Flight (1998,  Unrated)
19
Fighter Pilot - Operation Red Flag (2004,  G)
20
Nightfighters: The True Story of the 332nd Fighter Group - The Tuskegee Airmen (1994,  Unrated)
21
Air Wars: Fighter Aircraft of WWII (,  Unrated)
22
The Great Air Race (1990,  Unrated)
23
Rough Air: Danger on Flight 534 (2001,  Unrated)
24
Final Approach (Junior Pilot) (2006,  Unrated)
25
Blue Angels - America's Flying Aces (1996,  Unrated)
26
Concorde (1979,  Unrated)
27
The Concorde ... Airport '79 (Airport 1980) (1979,  PG)
28
Kitty Hawk - The Wright Brothers' Journey of Invention (2003,  Unrated)
29
Howard Hughes - The Real Aviator (2004,  Unrated)
30
Apollo 13 (1995,  PG)
31
Howard Hughes: His Women and His Movies (2000,  Unrated)
32
Howard Hughes - His Life, Loves and Films (2004,  Unrated)
33
The Aviator (2004,  PG-13)
34
Apollo 11 - Men on the Moon (2002,  Unrated)
35
Apollo 8 - Leaving the Cradle (,  Unrated)
36
Apollo 16: Journey To Descartes (,  Unrated)
37
Apollo 12: Ocean of Storms (,  Unrated)
38
9/11 (2002,  Unrated)
39
National Geographic: Inside 9/11 (2005,  Unrated)
40
One Six Right (2005,  G)
41
In the Shadow of the Moon (2007,  PG)
42
For Your Eyes Only (1981,  PG)
43
Live and Let Die (1973,  PG)
44
Octopussy (1983,  PG)
45
Moonraker (1979,  PG)
46
The Man with the Golden Gun (1974,  PG)
47
Dr. No (1962,  PG)
48
From Russia With Love (1964,  PG)
49
You Only Live Twice (1967,  PG)
50
Never Say Never Again (1983,  PG)
51
Thunderball (1965,  PG)
52
Goldfinger (1964,  PG)
53
On Her Majesty's Secret Service (1969,  PG)
54
The Living Daylights (1987,  PG)
55
Licence To Kill (1989,  PG)
56
The World Is Not Enough (1999,  PG-13)
57
Tomorrow Never Dies (1997,  PG-13)
58
George Lopez - Why You Crying? (2005,  R)
59
National Treasure (2004,  PG)
60
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
61
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
62
Pushing Tin (1999,  R)
63
Hart's War (2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments