Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  johnathan121993's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
2
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
i love this movie lol
5
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
6
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
7
Rod Steele 0014 You Only Live Until You Die (2002,  Unrated)
8
Until When You Die (,  Unrated)
9
Today You Die (2005,  R)
10
Gustav Mahler: To Live, I Will Die (1987,  Unrated)
11
Die You Zombie Bastards (2005,  Unrated)
12
Zombie Nation (2004,  R)
13
Hell of the Living Dead (Virus)(Zombie Creeping Flesh)(Zombie Inferno)(Night of the Zombies) (1981,  Unrated)
14
Zombie Beach Party (Enter... Zombie King!) (2003,  Unrated)
15
Zombie ja Kummitusjuna (Zombie and the Ghost Train) (1991,  Unrated)
16
Zombie vs. Ninja (Zodiac America: The Super Master)(Zombie Revival: Ninja Master)(Zombie Rivals) (1987,  Unrated)
17
Halloween (2007,  R)
18
Killing birds - uccelli assassini (Zombie 5: Killing Birds)(Dark Eyes of the Zombie)(Raptors) (1987,  Unrated)
19
Zombie Honeymoon (2004,  Unrated)
20
Plaga Zombie - Mutant Zone (1997,  Unrated)
21
Zombi 2 (Zombie) (Zombie Flesh Eaters) (Zombie 2: The Dead are Among Us)(Island of the Flesh-Eaters) (1980,  R)
22
I Was a Zombie for the F B I (,  Unrated)
23
Scooby-Doo on Zombie Island (1998,  Unrated)
24
Bio Zombie (1998,  Unrated)
25
I, Zombie (1999,  Unrated)
26
Zombie Holocaust (1980,  R)
27
Zombie 4 - After Death (1988,  Unrated)
28
Zombie Doom (1999,  Unrated)
29
Zombie Strippers (2008,  R)
30
Zombie Psycho STHLM (2004,  Unrated)
31
Zombie Night (2003,  R)
32
Mulva: Zombie Ass Kicker! (2006,  Unrated)
33
Living a Zombie Dream (1996,  Unrated)
34
Zombie Genocide (1993,  Unrated)
35
Space Zombie Bingo (1993,  Unrated)
36
Flesheater (Zombie Nosh) (1988,  R)
37
I Was a Teenage Zombie (1987,  Unrated)
38
Zombie Nightmare (1986,  R)
39
Zombie Island Massacre (1984,  R)
40
Air Guitar Nation (2006,  R)
41
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
42
So Goes the Nation (2006,  Unrated)
43
State of the Nation: Austria in Six Chapters (Zur Lage: Osterreich in sechs Kapiteln) (2006,  Unrated)
44
Sars Wars: Bangkok Zombie Crisis (Khun krabii hiiroh) (2004,  Unrated)
45
Birth of a Nation (1997,  Unrated)
46
Wu long tian shi zhao ji gui (Kung Fu Zombie) (2002,  R)
47
The Fists of A Nation (Los puños de una nación) (,  Unrated)
48
Hokie Nation: The Documentary (,  Unrated)
49
Stealing a Nation (,  Unrated)
50
House of 1000 Corpses (2003,  R)
51
Alien Nation (1988,  R)
52
The Birth of a Nation (,  Unrated)
53
Twin Town (1997,  R)
54
Kasaba (The Small Town) (2001,  Unrated)
55
Titanic Town (2000,  Unrated)
56
Spring in a Small Town (Xiao cheng zhi chun) (1948,  Unrated)
57
Mr. Bug Goes to Town (1941,  Unrated)
58
The Meanest Gal in Town (1934,  Unrated)
59
I'll Show You the Town (1925,  Unrated)
60
Banished: How Whites Drove Blacks Out of Town in America (,  Unrated)
61
The Town That Was (2006,  Unrated)
62
Ruby's Town (,  Unrated)
63
Small Town Gay Bar (2006,  Unrated)
64
On the Town (1949,  Unrated)
65
Springtime in a Small Town (Xiao cheng zhi chun) (2002,  PG)
66
Mr. Deeds Goes to Town (1936,  Unrated)
67
The Big Town (1987,  R)
68
At Town Hall Party 1958 and 1959 (,  Unrated)
69
Town & Country (2000,  R)
70
Boys Town (1938,  Unrated)
71
Terror of Tiny Town (,  Unrated)
72
When Zachary Beaver Came to Town (2003,  Unrated)
73
Santa Claus Is Comin' to Town (1970,  Unrated)
74
The Talk of the Town (1942,  Unrated)
75
A Killing in a Small Town (1990,  R)
76
King of Iron Town (,  Unrated)
77
Swordsmen in Double Flag Town (Shuang-Qi-Zhen daoke) (1991,  Unrated)
78
Letter:American Town and the Somali I (2005,  Unrated)
79
Our Town (1977,  Unrated)
80
Mary Higgins Clark's All Around the Town (2002,  PG-13)
81
A Town Called Hell (1971,  Unrated)
82
Bruce Hornsby and the Range: A Night on the Town (1990,  Unrated)
83
Incident In A Small Town (1994,  Unrated)
84
Our Town (2003,  PG)
85
Our Town (1940,  Unrated)
86
Abilene Town (1946,  Unrated)
87
36 China Town (2006,  Unrated)
88
Man About Town (2006,  R)
89
Evil's City (Demon Town) (2005,  R)
90
A Town Without Christmas (2001,  Unrated)
91
Trailer Town (2003,  Unrated)
92
Taking Back Our Town (,  Unrated)
93
Funky Town (2000,  Unrated)
94
Sugar Town (1999,  R)
95
Girls Town (1995,  R)
96
George Carlin: Back in Town (1996,  Unrated)
97
Une chambre en ville (A Room in Town) (1982,  Unrated)
98
The Town That Dreaded Sundown (1976,  R)
99
Deux Hommes dans la Ville (Two Against the Law) (Two Men in Town) (1973,  Unrated)
100
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical
willy wont to see it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments