My Favorite Movies

  1. Johneira
  2. Raf

Give list a short description

  Johneira's Rating My Rating
1
Finding Neverland (2004,  PG)
Finding Neverland 5.0 Stars
Just an amazing film,one of my favorites!!
Click to Rate
2
Saw II (2005,  R)
Saw II 5.0 Stars
Scary,freaky,spooky,my favorite!!!
Click to Rate
3
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Kill Bill: Volume 1 4.5 Stars
Too much blood and adventure.Fantastic combination!!
Click to Rate
4
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
My favorite! !i dont know how many times i saw it but its a fantastic movie.
Click to Rate
5
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory 5.0 Stars
Really good!
Click to Rate
6
American Pie (1999,  R)
American Pie 4.5 Stars
Cool
Click to Rate
7
The Brave (1997,  Unrated)
Click to Rate
8
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
10
The Matrix Reloaded (2003,  R)
Click to Rate
11
The Matrix Revolutions (2003,  R)
The Matrix Revolutions 5.0 Stars
Favorite!!
Click to Rate
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
One of my favorites!!!Recommendent!!!
Click to Rate
13
The Jacket (2005,  R)
The Jacket 4.0 Stars
Good but not a horror movie...
Click to Rate
14
The Devil's Advocate (1997,  R)
Click to Rate
15
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
16
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
17
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Atonement (2007,  R)
Atonement 5.0 Stars
Fantasic movie but in some moments a little boring(my opinion)
Click to Rate
22
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
23
Halloween (2007) (2007,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments