My Favorite Movies
| johnjosephdelgado's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 2 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 3 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 5 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 6 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 7 |
Scary Movie (2000, R) |
|
|
| 8 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 10 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 13 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 14 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 15 |
Toy Story 3 (2009, Unrated) |
|
|
| 16 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
|
| 17 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 18 |
Catch Me If You Can (2002, PG-13) |
|
|
| 19 |
Apollo 13 (1995, PG) |
|
|
| 20 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 21 |
Big (1988, PG) |
|
|
| 22 |
Road to Perdition (2002, R) |
|
|
| 23 |
The Ladykillers (2004, R) |
|
|
| 24 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
|
| 25 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 26 |
Toy Story (1995, G) |
|
|
| 27 |
Toy Story 2 (1999, G) |
|
|
| 28 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
|
| 29 |
Cast Away (2000, PG-13) |
|
|
| 30 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
|
| 31 |
Lord of War (2005, R) |
|
|
| 32 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 33 |
National Treasure: Book of Secrets (2007, PG) |
|
|
| 34 |
The Rock (1996, R) |
|
|
| 35 |
Face/Off (1997, R) |
|
|
| 36 |
Con Air (1997, R) |
|
|
| 37 |
The Peacemaker (1997, R) |
|
|
| 38 |
The Invasion (2007, PG-13) |
|
|
| 39 |
Batman Forever (1995, PG-13) |
|
|
| 40 |
Hostage (2005, R) |
|
|
| 41 |
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995, R) |
|
|
| 42 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
|
| 43 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 44 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
|
| 45 |
The Brave One (2007, R) |
|
|
| 46 |
Flightplan (2005, PG-13) |
|
|
| 47 |
Panic Room (2002, R) |
|
|
| 48 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
|
| 49 |
Taxi (2004, PG-13) |
|
|
| 50 |
Herbie: Fully Loaded (2005, G) |
|
|
| 51 |
Meet the Spartans (2008, PG-13) |
|
|
| 52 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
|
| 53 |
Land of the Dead (2005, R) |
|
|
| 54 |
The Mask of Zorro (1998, PG-13) |
|
|
| 55 |
Titanic (1996, PG-13) |
|
|
| 56 |
Entrapment (1999, PG-13) |
|
|
| 57 |
The Legend of Zorro (2005, PG) |
|


