My Favorite Movies


  JohnLennon136448240's Rating My Rating
1
The Woodsman (2004,  R)
2
Salvage (2006,  Unrated)
3
13 Moons (2002,  R)
4
Nightwatch (1998,  R)
5
Syriana (2005,  R)
6
Munich (2005,  R)
7
2046 (2005,  R)
8
Shaolin Soccer (2002,  PG-13)
9
Pathfinder (2007,  R)
10
300 (2007,  R)
11
The Intended (2004,  Unrated)
12
Fearless (1993,  R)
13
Blood Diamond (2006,  R)
14
Constantine (2005,  R)
15
Transformers (2007,  PG-13)
16
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
17
The Lookout (2007,  R)
18
Brick (2006,  R)
19
Spanking the Monkey (1994,  Unrated)
20
Kids (1995,  NC-17)
21
Donnie Darko (2001,  R)
22
Blade Runner (1982,  R)
23
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
24
American Pie (1999,  R)
25
Long Weekend (1979,  Unrated)
26
The Sandlot (1993,  PG)
27
Dracula 2000 (2000,  R)
28
Fear of the Dark (2002,  PG-13)
29
Zoom (2006,  PG)
30
Land of the Dead (2005,  R)
31
Shaun of the Dead (2004,  R)
32
Hot Fuzz (2007,  R)
33
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
34
Last Holiday (2006,  PG-13)
35
Little Children (2006,  R)
36
Shadowboxer (2005,  R)
37
Children of Men (2006,  R)
38
Pieces of April (2003,  PG-13)
39
Tears of the Sun (2003,  R)
40
Shooter (2007,  R)
41
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
42
Black Snake Moan (2007,  R)
43
Stander (2004,  R)
44
21 Grams (2003,  R)
45
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
46
XXX (2002,  PG-13)
47
Kontroll (2005,  R)
48
Hostel (2006,  R)
49
Tai-Pan (,  Unrated)
50
The Slaughter Rule (2002,  R)
51
Stay (2005,  R)
52
Inside Man (2006,  R)
53
The Weight of Water (2001,  R)
54
Permanent Midnight (1998,  R)
55
The River King (2005,  R)
56
I Am Sam (2002,  PG-13)
57
Mystic River (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments