My Favorite Movies
| johnlino2003's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 2 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 4 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 5 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
|
| 7 |
300 (2007, R) |
|
|
| 8 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 9 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
|
| 10 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 11 |
The Godfather (1972, R) |
|
|
| 12 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 13 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 14 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 15 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|


