My Favorite Movies


  JohnnyBCool2897476's Rating My Rating
1
SLC Punk (1998,  R)
Click to Rate
2
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
3
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
4
The Exorcist (1973,  R)
Click to Rate
5
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
6
Dogma (1999,  R)
Click to Rate
7
Casino (1995,  R)
Click to Rate
8
Bullshit (,  Unrated)
Click to Rate
9
True Lies (1994,  R)
Click to Rate
10
American History X (1998,  R)
Click to Rate
11
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
12
Airheads (1994,  PG-13)
Click to Rate
13
Le Mur (The Wall) (1998,  Unrated)
Click to Rate
14
Orgazmo (1998,  NC-17)
Click to Rate
15
Shallow Hal (2001,  PG-13)
Click to Rate
16
The Green Mile (1999,  R)
Click to Rate
17
Half Baked (1997,  R)
Click to Rate
18
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
19
Heavy Metal (1981,  R)
Click to Rate
20
High School High (1996,  PG-13)
Click to Rate
21
Total Recall (1990,  R)
Click to Rate
22
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
23
The Terminal (2004,  PG-13)
Click to Rate
24
The Abyss (1989,  PG-13)
Click to Rate
25
Big Fish (2003,  PG-13)
Click to Rate
26
Tombstone (1993,  R)
Click to Rate
27
The Perfect Storm (2000,  PG-13)
Click to Rate
28
Screwed (2000,  PG-13)
Click to Rate
29
Friday (1995,  R)
Click to Rate
30
Man on the Moon (1999,  R)
Click to Rate
31
Mallrats (1995,  R)
Click to Rate
32
Little Nicky (2000,  PG-13)
Click to Rate
33
Spiderman (1990,  Unrated)
Click to Rate
34
Kingpin (1996,  PG-13)
Click to Rate
35
Joe Dirt (2001,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments