My Favorite Movies
| johnnydeppsgirl's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
|
| 2 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 3 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
|
| 4 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 5 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
|
| 6 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 8 |
Training Day (2001, R) |
|
|
| 9 |
Donnie Brasco (1997, R) |
|
|
| 10 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 11 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 12 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 13 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 14 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 15 |
Southland Tales (2006, R) |
|
|
| 16 |
Inside Man (2006, R) |
|
|
| 17 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 18 |
Fun With Dick and Jane (2005, PG-13) |
|
|
| 19 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|


