My Favorite Movies


  johnnylonewolf's Rating My Rating
1
The Exorcist (1973,  R)
The Exorcist
what a excellent idea for an exorcism
2
The Exorcist III (1990,  R)
The Exorcist III
i love this one too!!!!!!almost as much as the first one. i mean isn't that ghost killer who comes out of that room scary, that scared the hell out of me the first time i saw it!
3
Halloween (1978,  R)
Halloween
he's come home( own this one)
4
Halloween II (1981,  R)
Halloween II
run......
5
Halloween III - Season of the Witch (1982,  R)
Halloween III - Season of the Witch
not really a halloween film, but the song is catchy?!!!!! eight more days till halloween, halloween, halloween! lol
6
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
Halloween 4: The Return of Michael Myers
own this one
7
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers
own this one
8
Halloween H2O (1998,  R)
9
Halloween - Resurrection (2002,  R)
Halloween - Resurrection
own this one
10
The Amityville Horror (2005,  R)
The Amityville Horror
cool remake
11
The Amityville Horror (1979,  R)
The Amityville Horror
still the scariest well second scariest
12
The Prophecy (1995,  R)
The Prophecy
christopher walken rules in this movie!!!and the rest of them.
13
The Prophecy II: Ashtown (1997,  R)
The Prophecy II: Ashtown
love these movies, i own part one, still lookin for two and three, and the others
14
The Prophecy 3: The Ascent (2000,  R)
15
The Prophecy - Uprising (2005,  R)
16
The Prophecy - Forsaken (2005,  R)
The Prophecy - Forsaken
never seen it yet but
17
Friday the 13th (2009,  R)
Friday the 13th
well, i liked it, but he really killed it when he started running!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments