My Favorite Movies


  johnnymichael's Rating My Rating
1
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
2
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
3
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
4
Little Nicky (2000,  PG-13)
5
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
6
The Pacifier (2005,  PG)
7
Gladiator (2000,  R)
8
Dungeons & Dragons (2000,  PG-13)
9
National Lampoon's Loaded Weapon 1 (1993,  PG-13)
10
Love Actually (2003,  R)
11
Notting Hill (1999,  PG-13)
12
The Last Samurai (2003,  R)
13
Dragonheart (1996,  PG-13)
14
Dragonheart - A New Beginning (2000,  PG)
15
Be Cool (2005,  PG-13)
16
Dirty Rotten Scoundrels (1988,  PG)
17
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
18
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
19
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
20
East Is East (1999,  R)
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
22
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
23
Liar Liar (1997,  PG-13)
24
Big Fat Liar (2002,  PG)
25
Roll Bounce (2005,  PG-13)
26
Rebound (2005,  PG)
27
Little Man (2006,  PG-13)
28
White Chicks (2004,  PG-13)
29
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) (2005,  PG-13)
30
Romy and Michele's High School Reunion (1997,  R)
31
High School Musical (2006,  Unrated)
32
Dawn of the Dead (2004,  R)
33
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
34
Mighty Joe Young (1998,  PG)
35
King Kong (2005,  PG-13)
36
Shaun of the Dead (2004,  R)
37
Lady in the Water (2006,  PG-13)
38
The Pink Panther (2006,  PG)
39
Night at the Museum (2006,  PG)
40
War of the Worlds (2005,  PG-13)
41
Not Another Teen Movie (2001,  R)
42
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
43
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
44
Road Trip (2000,  R)
45
A League of Their Own (1992,  PG)
46
The Longest Yard (2005,  PG-13)
47
Mean Machine (2002,  R)
48
Who Framed Roger Rabbit (1988,  PG)
49
Eddie Murphy Raw (1987,  R)
50
Daddy Day Care (2003,  PG)
51
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
52
Big Daddy (1999,  PG-13)
53
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
54
Flubber (1997,  PG)
55
Space Jam (1996,  PG)
56
Vanilla Sky (2001,  R)
57
XXX (2002,  PG-13)
58
XXX: State of the Union (XXX: The Next Level) (2005,  PG-13)
59
Cool Runnings (1993,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments