My Favorite Movies


  JOLENE106495047's Rating My Rating
1
Madea Goes to Jail (2009,  PG-13)
2
Honey (2003,  PG-13)
3
A Walk to Remember (2002,  PG)
4
Love Don't Cost a Thing (2003,  PG-13)
5
Man, Woman and the Wall (2007,  Unrated)
6
Grease (1978,  PG)
7
Grease 2 (1982,  PG)
8
The Last House on the Left (2009,  R)
9
The People Under The Stairs (1991,  R)
10
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
11
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
12
Step Up (2006,  PG-13)
13
Another Cinderella Story (2008,  PG)
14
Selena (1997,  PG)
15
The Hills Have Eyes (2006,  R)
16
The Hills Have Eyes II (The Hills Have Eyes 2) (2007,  R)
17
Hairspray (2007,  PG)
18
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
19
Save the Last Dance 2 (2006,  PG-13)
20
Race to Witch Mountain (2009,  PG)
21
Wedding Crashers (2005,  R)
22
Transformers (2007,  PG-13)
23
The Notebook (2004,  PG-13)
24
Sin City (2005,  R)
25
Shrek (2001,  PG)
26
Mean Girls (2004,  PG-13)
27
Forrest Gump (1994,  PG-13)
28
Paul Blart: Mall Cop (2009,  PG)
29
Bring It On (2000,  PG-13)
30
Bring It On Again (2003,  PG-13)
31
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
32
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
33
17 Again (2009,  PG-13)
34
Curly Sue (1991,  PG)
35
Hitch (2005,  PG-13)
36
Hitch Hike to Hell (1977,  R)
37
I Love You, Man (2009,  R)
38
Pretty Woman (1990,  R)
39
A Cinderella Story (2004,  PG)
40
Cinderella Man (2005,  PG-13)
41
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
42
Cinderella II - Dreams Come True (2001,  G)
43
Rodgers & Hammerstein's Cinderella (1997,  G)
44
Sorority Row (2009,  R)
45
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments