My Favorite Movies


  Jon165786085's Rating My Rating
1
The Natural (1984,  PG)
2
Kicking and Screaming (1995,  R)
3
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
4
Searching for Bobby Fischer (1993,  PG)
5
Grandma's Boy (2006,  R)
6
Caddyshack (1980,  R)
7
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
8
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
9
Rounders (1998,  R)
10
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003,  PG-13)
11
Someone Like You (2001,  PG-13)
12
American Flyers (1985,  PG-13)
13
Doc Hollywood (1991,  PG-13)
14
Just Friends (2005,  PG-13)
15
Serendipity (2001,  PG-13)
16
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
17
Up the Creek (1984,  R)
18
Death to Smoochy (2002,  R)
19
Serenity (2005,  PG-13)
20
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
21
Garden State (2004,  R)
22
High Fidelity (2000,  R)
23
For Love of the Game (1999,  PG-13)
24
The Italian Job (2003,  PG-13)
25
The Upside of Anger (2005,  R)
26
The American President (1995,  PG-13)
27
Superman Returns (2006,  PG-13)
28
X-Men (2000,  PG-13)
29
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
30
Accepted (2006,  PG-13)
31
Quick Change (1990,  R)
32
North Dallas Forty (1979,  R)
33
You've Got Mail (1998,  PG)
34
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
35
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) (2002,  R)
36
Transformers (2007,  PG-13)
37
In the Land of Women (2007,  PG-13)
38
The Man Who Knew Too Little (1997,  PG)
39
Cinderella Man (2005,  PG-13)
40
Definitely, Maybe (2008,  PG-13)
41
The Slugger's Wife (1985,  PG-13)
42
Tombstone (1993,  R)
43
Real Genius (1985,  PG)
44
28 Days (2000,  PG-13)
45
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
46
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
47
Inside Man (2006,  R)
48
Head of State (2003,  PG-13)
49
Catch and Release (2007,  PG-13)
50
National Treasure (2004,  PG)
51
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
52
Road Trip (2000,  R)
53
Eurotrip (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments