Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  jonathanamenu's Rating My Rating
1
Prison Break (1938,  Unrated)
2
Against Their Will: Women in Prison (Caged Seduction: The Shocking True Story) (1994,  Unrated)
3
The Farm: Angola, USA (The Farm: Life Inside Angola Prison) (1998,  Unrated)
4
Sex Life in a Women's Prison (Prigione di donne) (1976,  Unrated)
5
Death Row (Haunted Prison) (2006,  Unrated)
6
Mimic (1997,  R)
7
Mimic 2 (2001,  R)
8
Mimic 3 - Sentinel (2003,  R)
9
300 (2007,  R)
10
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
11
Forrest Gump (1994,  PG-13)
12
The Matrix (1999,  R)
13
Braveheart (1995,  R)
14
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
15
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
17
Mean Girls (2004,  PG-13)
18
Pretty Woman (1990,  R)
19
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
20
A Walk to Remember (2002,  PG)
21
The Departed (2006,  R)
22
The Godfather (1972,  R)
23
V for Vendetta (2006,  R)
24
Sin City (2005,  R)
25
GoodFellas (1990,  R)
26
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
27
Love Actually (2003,  R)
28
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
29
Remember the Titans (2000,  PG)
30
Back to the Future (1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments