My Favorite Movies
| Josh18002423's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
|
| 2 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 3 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
|
| 4 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 5 |
Office Space (1999, R) |
|
|
| 6 |
A Texas Funeral (2000, R) |
|
|
| 7 |
Spy Game (2001, R) |
|
|
| 8 |
Giant (1956, G) |
|
|
| 9 |
City of God (2003, R) |
|
|
| 10 |
Sideways (2004, R) |
|
|
| 11 |
Jeremiah Johnson (1972, PG) |
|
|
| 12 |
A History of Violence (2005, R) |
|
|
| 13 |
Flight of the Navigator (1986, PG) |
|
|
| 14 |
Bubba Ho-Tep (2002, R) |
|
|
| 15 |
Kalifornia (1993, R) |
|
|
| 16 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
|
| 17 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
|
| 18 |
The Royal Tenenbaums (2001, R) |
|
|
| 19 |
Why We Fight (2006, PG-13) |
|


