My Favorite Movies


  Jossie353772588's Rating My Rating
1
Interview with the Vampire (1994,  R)
2
Eagle Eye (2008,  PG-13)
3
The Notebook (2004,  PG-13)
4
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
5
The Transporter (2002,  PG-13)
6
Transporter 2 (2005,  PG-13)
7
Transporter 3 (2008,  PG-13)
8
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
9
I Am Legend (2007,  PG-13)
10
Queen of the Damned (2002,  R)
11
Romeo Must Die (2000,  R)
12
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
13
Dracula - Dead and Loving It (1995,  PG-13)
14
Step Brothers (2008,  R)
15
Zoolander (2001,  PG-13)
16
Wedding Crashers (2005,  R)
17
The Day the Earth Stood Still (2008,  PG-13)
18
Knocked Up (2007,  R)
19
Booty Call (1997,  R)
20
National Lampoon's Vacation (1983,  R)
21
National Lampoon's Christmas Vacation (1989,  PG-13)
22
National Lampoon's European Vacation (1985,  PG-13)
23
Pretty Woman (1990,  R)
24
One Missed Call (2008,  PG-13)
25
Underworld: Evolution (2006,  R)
26
Underworld (2003,  R)
27
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
28
The Brave One (2007,  R)
29
Here Come the Munsters (1995,  Unrated)
30
The Munsters' Revenge (1981,  Unrated)
31
Gothika (2003,  R)
32
An American Haunting (2006,  PG-13)
33
24: Redemption (2008,  Unrated)
34
College Road Trip (2008,  G)
35
An American Werewolf in London (1981,  R)
36
My Bloody Valentine (1981,  R)
37
No Reservations (2007,  PG)
38
Frequency (2000,  PG-13)
39
Sixteen Candles (1984,  PG)
40
The Breakfast Club (1985,  R)
41
Weird Science (1985,  PG-13)
42
St. Elmo's Fire (1985,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments