My Favorite Movies


  jounx311's Rating My Rating
1
American Gangster (2007,  R)
2
Inside Man (2006,  R)
3
Training Day (2001,  R)
4
Deja Vu (2006,  PG-13)
5
The Manchurian Candidate (2004,  R)
6
John Q (2002,  PG-13)
7
Philadelphia (1993,  PG-13)
8
Antwone Fisher (2002,  PG-13)
9
Crimson Tide (1995,  R)
10
Glory (1989,  R)
11
The Siege (1998,  R)
12
Malcolm X (1992,  PG-13)
13
Fallen (1997,  R)
14
Courage Under Fire (1996,  R)
15
Virtuosity (1995,  R)
16
He Got Game (1998,  R)
17
The Preacher's Wife (1996,  PG)
18
License to Kill (1984,  Unrated)
19
A Soldier's Story (1984,  PG)
20
The Mighty Quinn (1989,  R)
21
Hollywood on Fire (2009,  Unrated)
22
Man on Fire (2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments