My Favorite Movies
| joyisinnocent's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 9 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
|
| 10 |
The Godfather (1972, R) |
|
|
| 11 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 12 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 13 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 14 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 15 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 16 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 17 |
Shrek (2001, PG) |
|
|
| 18 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 19 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 20 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 21 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 22 |
A Time to Kill (1996, R) |
|
|
| 23 |
Hard to Kill (1990, R) |
|
|
| 24 |
The Firm (1993, R) |
|


