My Favorite Movies
| joyscene2005's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
B. Monkey (1999, R) |
|
| 2 |
The Way of the Gun (2000, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 4 |
May (2003, R) |
|
| 5 |
Audition (Ôdishon) (1999, R) |
|
| 6 |
End of the Century - The Story of the Ramones (2004, Unrated) |
|
| 7 |
The Blair Witch Project (1999, R) |
|
| 8 |
Hellboy (2004, PG-13) |
|
| 9 |
True Romance (1993, R) |
|
| 10 |
The Last Unicorn (1982, G) |
|
| 11 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 12 |
O Brother, Where Art Thou? (2000, PG-13) |
|
| 13 |
Lara Croft - Tomb Raider (2001, PG-13) |
|
| 14 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life (2003, PG-13) |
|
| 15 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 16 |
Resident Evil - Apocalypse (2004, R) |
|
| 17 |
Army of Darkness (1993, R) |
|
| 18 |
Ed Wood (1994, R) |
|
| 19 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999, R) |
|
| 20 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
| 21 |
Memento (2000, R) |
|
| 22 |
Curdled (1996, R) |
|
| 23 |
Run Lola Run (Lola rennt) (1999, R) |
|
| 24 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |
|
| 25 |
Hard Core Logo (2000, R) |
|
| 26 |
Big Money Hustlas (2000, Unrated) |


























