My Favorite Movies
| joywynellcantrell's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 2 |
Les Maudits (The Damned) (1947, R) |
|
| 3 |
Village of the Damned (1995, R) |
|
| 4 |
Children of the Damned (1963, Unrated) |
|
| 5 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 6 |
The Legend of Billie Jean (1985, PG-13) |
|
| 7 |
Legend (1985, PG) |
|
| 8 |
The Pacifier (2005, PG) |
|
| 9 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 10 |
Blood (2004, Unrated) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 12 |
Alvin and the Chipmunks (2007, PG) |
|
| 13 |
Pretty Village, Pretty Flame (1997, Unrated) |
|
| 14 |
Eragon (2006, PG) |
|
| 15 |
Peter Pan (2003, PG) |
|
| 16 |
Vampire Diary (2007, Unrated) |
|
| 17 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 18 |
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) (1993, R) |
|
| 19 |
Seed Of Chucky (2004, R) |
|
| 20 |
Saw III (2006, R) |



















