My Favorite Movies
| jrraney47yahoocom's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
AVP - Alien Vs. Predator (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 3 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 4 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 5 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 6 |
Primeval (2007, R) |
|
| 7 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 12 |
28 Days Later (2003, R) |












