My Favorite Movies
| jrshussy's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Scorpion King (2002, PG-13) |
|
|
| 2 |
Walking Tall (2004, PG-13) |
|
|
| 3 |
Tombstone (1993, R) |
|
|
| 4 |
The Magnificent Seven (1960, Unrated) |
|
|
| 5 |
The Fog (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
Outbreak (1994, R) |
|
|
| 7 |
Exit Wounds (2001, R) |
|
|
| 8 |
Stephen King's It (2000, Unrated) |
|
|
| 9 |
Sands of Iwo Jima (1949, Unrated) |
|
|
| 10 |
Rio Bravo (1998, Unrated) |
|
|
| 11 |
Stagecoach (1939, Unrated) |
|
|
| 12 |
The Green Berets (1968, G) |
|
|
| 13 |
High Plains Drifter (1973, R) |
|
|
| 14 |
Pale Rider (1985, R) |
|
|
| 15 |
The Good, the Bad and the Ugly (1967, R) |
|
|
| 16 |
The Searchers (1956, Unrated) |
|


