My Favorite Movies
Give list a short description
| jyctines's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
One Night With the King (1968, PG) |
|
|
| 2 |
Tyler Perry Madea's Family Reunion (2006, PG-13) |
|
|
| 3 |
Elektra (2005, PG-13) |
|
|
| 4 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 5 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
|
| 6 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 7 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 8 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 9 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
The Super Mario Bros. (1990, PG) |
|
|
| 11 |
Daddy's Little Girls (2007, PG-13) |
|
|
| 12 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 13 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001, R) |
|
|
| 14 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
|
|
| 15 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 16 |
Romeo Must Die (2000, R) |
|
|
| 17 |
Runaway Jury (2003, PG-13) |
|
|
| 18 |
Superfly (1972, R) |
|
|
| 19 |
Regarding Henry (1991, PG-13) |
|
|
| 20 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
|
| 21 |
The Bodyguard (1992, R) |
|
|
| 22 |
The Pelican Brief (1993, PG-13) |
|



