Flixster
Holiday Wish List
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
My Favorite Movies
by
Michele
My Feel-Good Movies
by
Melissa
netflix list
by
James
Best comedians
by
Jenn
2buy
by
Stacey
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Karen
k8ybugin's Rating
My Rating
1
Jeff Dunham: Spark of Insanity
(2007, Unrated)
2
Jeff Dunham: Arguing with Myself
(2005, Unrated)
3
Homeward Bound - The Incredible Journey
(1993, G)
4
Forrest Gump
(1994, PG-13)
5
Finding Nemo
(2003, G)
6
Transformers
(2007, PG-13)
7
Grease
(1978, PG)
8
Pretty Woman
(1990, R)
9
50 First Dates
(2004, PG-13)
10
Top Gun
(1986, PG)
11
Happy Gilmore
(1996, PG-13)
12
The Green Mile
(1999, R)
13
Back to the Future
(1985, PG)
14
Men in Black
(1997, PG-13)
15
Men in Black II
(2002, PG-13)
16
Click
(2006, PG-13)
17
Fantastic Four
(2005, PG-13)
18
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
(2007, PG)
19
Space Jam
(1996, PG)
20
Bambi
(1942, G)
21
Bambi II
(2006, Unrated)
22
The Lion King
(1994, G)
23
The Lion King 1 1/2
(2004, G)
24
The Lion King 2 - Simba's Pride
(1998, G)
25
Ice Age
(2002, PG)
26
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3)
(2009, Unrated)
27
Ice Age 2: The Meltdown
(2006, PG)
28
The Little Mermaid
(1989, G)
29
Mermaids
(1990, PG-13)
30
Cinderella
(1950, G)
31
Elvira, Mistress of the Dark
(1988, PG-13)
32
The Best Little Whorehouse in Texas
(1982, R)
33
Unlikely Angel
(1996, Unrated)
34
Is There Life Out There?
(1994, Unrated)
35
Secret of Giving
(1999, PG)
36
Tremors
(1989, R)
37
The Fox and the Hound 2
(2006, G)
38
Forever Love
(1998, Unrated)
39
Buffalo Girls
(1995, Unrated)
40
Madagascar
(2005, PG)
41
Robots
(2005, PG)
42
Over the Hedge
(2006, PG)
43
Cars
(2006, G)
44
The Fox and the Hound
(1981, G)
45
Robin Hood
(1999, Unrated)
46
Robin Hood
(1973, G)
47
Robin Hood - Men in Tights
(1993, PG-13)
48
Robin Hood: Prince of Thieves
(1991, PG-13)
49
Jack Frost (1998)
(1998, PG)
50
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause
(2002, G)
51
The Santa Clause 3: The Escape Clause
(2006, G)
52
The Santa Clause
(1994, PG)
53
How the Grinch Stole Christmas
(1967, G)
54
How the Grinch Stole Christmas
(2000, PG)
55
Throw Momma from the Train
(1987, PG-13)
56
Planes, Trains and Automobiles
(1987, R)
57
Father of the Bride
(1991, PG)
58
Father of the Bride Part II
(1995, PG)
59
The Jerk
(1979, R)