My Favorite Movies


  kahvecigo's Rating My Rating
1
The Hills Have Eyes II (2007,  R)
Click to Rate
2
Machete (2007,  Unrated)
Click to Rate
3
Shooter (2007,  R)
Click to Rate
4
War (Rogue Assassin) (2007,  R)
Click to Rate
5
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
6
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
7
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
Click to Rate
8
28 Weeks Later... (2007,  R)
Click to Rate
9
The Hills Have Eyes (2006,  R)
Click to Rate
10
Final Destination 3 (2006,  R)
Click to Rate
11
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
12
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
13
Little Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
14
Wild Hogs (2007,  PG-13)
Click to Rate
15
National Security (2003,  PG-13)
Click to Rate
16
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
17
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
18
Norbit (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
There's Something About Mary (1998,  R)
Click to Rate
20
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
21
American Wedding (2003,  R)
Click to Rate
22
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
Click to Rate
23
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
24
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
25
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
Click to Rate
26
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
27
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
28
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
30
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
31
Shantaram (2008,  Unrated)
Click to Rate
32
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
Click to Rate
33
Miami Vice (2006,  R)
Click to Rate
34
Desperado (1995,  R)
Click to Rate
35
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
36
Inglourious Basterds (2009,  Unrated)
Click to Rate
37
Jackie Brown (1997,  R)
Click to Rate
38
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
39
Ronin (1998,  R)
Click to Rate
40
The Godfather, Part III (1990,  R)
Click to Rate
41
The Departed (2006,  R)
Click to Rate
42
Léon (The Professional) (1994,  R)
Click to Rate
43
Hide and Seek (2005,  R)
Click to Rate
44
The Usual Suspects (1995,  R)
Click to Rate
45
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
46
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
47
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
48
Mad Max Beyond Thunderdome (1985,  PG-13)
Click to Rate
49
Lethal Weapon 4 (1998,  R)
Click to Rate
50
300 (2007,  R)
Click to Rate
51
Lethal Weapon 3 (1992,  R)
Click to Rate
52
Repo! The Genetic Opera (2008,  R)
Click to Rate
53
The Last Samurai (2003) (2003,  R)