Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Kaie63955240's Rating My Rating
1
30 Days of Night (2007,  R)
2
Stay Alive (2006,  PG-13)
3
Lords of Dogtown (2005,  PG-13)
4
Queen of the Damned (2002,  R)
5
Red River (1948,  Unrated)
6
Land of the Dead (2005,  R)
7
Van Helsing (2004,  PG-13)
8
Tombstone (1993,  R)
9
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
10
Wedding Crashers (2005,  R)
11
Gothika (2003,  R)
12
Doom (2005,  R)
13
Hangman's Curse (2003,  PG-13)
14
Eight Legged Freaks (2002,  PG-13)
15
The Green Mile (1999,  R)
16
Saving Private Ryan (1998,  R)
17
Constantine (2005,  R)
18
Radio (2003,  PG)
19
I Am Sam (2002,  PG-13)
20
Silent Hill (2006,  R)
21
The Messengers (2007,  PG-13)
22
Rooster Cogburn (1999,  PG)
23
True Grit (1969,  G)
24
The Great Raid (2005,  R)
25
The Ringer (2005,  PG-13)
26
Serenity (2005,  PG-13)
27
National Security (2003,  PG-13)
28
Accepted (2006,  PG-13)
29
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
30
The Rare Breed (1966,  Unrated)
31
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
32
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
33
Papa's Angels (2000,  PG)
34
Step Up (2006,  PG-13)
35
Big Jake (1971,  PG-13)
36
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
37
West Side Story (1961,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments