My Favorite Movies


  Kalenda462078676's Rating My Rating
1
Trainspotting (1996,  R)
2
Van Helsing (2004,  PG-13)
3
Metropolis (1927,  Unrated)
4
Irreversible (2002,  Unrated)
5
Fando y Lis (Fando and Lis) (1968,  Unrated)
6
Requiem for a Dream (2000,  R)
7
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (Nosferatu, a Symphony of Horror) (Nosferatu the Vampire) (1922,  Unrated)
8
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
9
Letzte Zug, Der (The last train) (2006,  Unrated)
10
Amen (2003,  Unrated)
11
Black Book (Zwartboek) (2007,  R)
12
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
13
La Fidélité (Fidelity) (2000,  Unrated)
14
The Shining (1980,  R)
15
De La Calle (2001,  Unrated)
16
Two Embraces (Dos Abrazos) (2007,  R)
17
Ne Te Retourne Pas (Don't Look Back) (2009,  Unrated)
18
Joyeux Noël (Merry Christmas) (2006,  PG-13)
19
Downfall (Der Untergang) (2004,  R)
20
Salo (Salò o le 120 giornate di Sodoma) (1979,  NC-17)
21
Caligola (Caligula) (Edited Version) (1979,  R)
22
Taking Lives (2004,  Unrated)
23
Thesis (Tesis) (1996,  R)
24
Underworld: Evolution (2006,  R)
25
Underworld (2003,  R)
26
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
27
Memento (2000,  R)
28
Shoot 'Em Up (2007,  R)
29
Sex and Lucia (Lucía y el sexo) (2002,  R)
30
Novo (2005,  R)
31
Solo Mia (2001,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments