My Favorite Movies
romance
| kArEngAbZ's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American Pie 5: The Naked Mile (2006, R) |
|
| 2 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 3 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 4 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 5 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009, PG) |
|
| 12 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 13 |
Bring It On Again (2004, PG-13) |
|
| 14 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
| 15 |
Bring It On: In It to Win It (2007, PG-13) |
|
| 16 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004, G) |
|
| 17 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
| 18 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 19 |
Twilight (2008, PG-13) |


















