Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kassimibn's Rating My Rating
1
All I Want (Try Seventeen) (2003,  R)
2
Live a Little, Love a Little (1968,  PG)
3
Ace in the Hole (The Big Carnival) (1951,  Unrated)
4
Bathing Beauty (1944,  Unrated)
5
Oh, Mr. Porter! (1937,  Unrated)
6
Nailed (2006,  R)
7
Hypnosis (,  Unrated)
8
Ready to Wear (Prêt-à-Porter) (1994,  R)
9
Teddy Bears' Picnic (2002,  R)
10
The Monkey's Mask (2001,  R)
11
Cole Porter - An All-Star Tribute (,  Unrated)
12
Il portiere di notte (The Night Porter) (1974,  R)
13
Mullet (2001,  Unrated)
14
The Jesus Trip (1971,  Unrated)
15
She-Wolf of London (The Curse of the Allenbys) (1946,  Unrated)
16
The Mark of the Whistler (The Marked Man) (1944,  Unrated)
17
Justice League: Mortal (2011,  Unrated)
18
Lackawanna Blues (2005,  Unrated)
19
Stealing Home (1988,  PG-13)
20
Reality of Life (2002,  Unrated)
21
Shadows Run Black (1986,  Unrated)
22
711 Ocean Drive (1950,  PG)
23
Loch Ness (1995,  PG)
24
Bukowski: Born into This (2003,  R)
25
Let the Good Times Roll (2005,  Unrated)
26
TV Party (2005,  Unrated)
27
Ewangelia wedlug Harry'ego (The Gospel According to Harry) (Desert Lunch) (1994,  Unrated)
28
Harry and the Hendersons (1987,  PG)
29
Sir Henry at Rawlinson End (1980,  Unrated)
30
Number 18 (Mahagonny) (1980,  Unrated)
31
Wise Blood (1979,  PG)
32
The Flight of Dragons (1982,  G)
33
Fast Forward (1985,  PG)
34
Perawan disarang sindikat (Virgins From Hell) (1987,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments