My Favorite Movies
| katadracula's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 2 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings (1978, PG) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
| 10 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 11 |
Saw III (2006, R) |
|
| 12 |
Saw II (2005, R) |
|
| 13 |
Saw (2004, R) |
|
| 14 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 15 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
| 16 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
















