My Favorite Movies
| Katetheboondocksaint's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Six Ways To Sunday (1999, R) |
|
| 2 |
Until the Night (2004, Unrated) |
|
| 3 |
Tough Luck (, R) |
|
| 4 |
Transporter 2 (2005, PG-13) |
|
| 5 |
Dear Frankie (2005, PG-13) |
|
| 6 |
300 (2007, R) |
|
| 7 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 8 |
Shooter (2007, R) |
|
| 9 |
The Ref (1994, R) |
|
| 10 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 11 |
Lucky Number Slevin (2006, R) |
|
| 12 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 14 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
| 15 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
| 16 |
Rat Race (2001, PG-13) |
|
| 17 |
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood (2002, PG-13) |
|
| 18 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
| 19 |
Moulin Rouge (1952, Unrated) |
|
| 20 |
Young Adam (2004, R) |
|
| 21 |
Down with Love (2003, PG-13) |
|
| 22 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 23 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 24 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 25 |
Kung Fu Hustle (2005, R) |
|
| 26 |
Dogma (1999, R) |
|
| 27 |
The Gun in Betty Lou's Handbag (1992, PG-13) |
|
| 28 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
| 29 |
Inside Man (2006, R) |
|
| 30 |
Shoot 'Em Up (2007, R) |
|
| 31 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 32 |
The Departed (2006, R) |
|
| 33 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 34 |
V for Vendetta (2006, R) |


































