Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  kathyakabubblez1's Rating My Rating
1
Blade - Trinity (2004,  R)
Blade - Trinity
did u see ryan reynolds body!!! nice!!
2
XXX (2002,  PG-13)
XXX
omg vin diesel
3
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
love cars!!! n vin diesel!!!
4
The Pacifier (2005,  PG)
The Pacifier
funny!!!
5
The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
6
A Man Apart (2003,  R)
A Man Apart
i was sad when hie wife died
7
Knockaround Guys (2002,  R)
Knockaround Guys
just loved how he beat the shit out of this guy!!!
8
Pitch Black (2000,  R)
Pitch Black
idk
9
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
channing tatum i want 2 dance with him!!!
10
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Stomp the Yard
just liked it!!!
11
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
adam is funny any movie with him in it has 2 be good!!!
12
Supercross (2005,  PG-13)
Supercross
love raceing movies!
13
Practical Magic (1998,  PG-13)
Practical Magic
idk y i guess the magic!!!
14
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003,  PG-13)
The Rundown (Welcome to the Jungle)
the rock it was funny!!
15
American History X (1998,  R)
American History X
ikd y i just liked it!!!
16
Fear (1996,  R)
Fear
good but sad when mark dies!!
17
See No Evil (2006,  R)
See No Evil
it was good that kane died but now i like him as a wreslter!!
18
Shooter (2007,  R)
Shooter
got mark in it i liked it better then 4brothers!!!
19
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man
its was funny i love the spiter part!!!
20
Coach Carter (2005,  PG-13)
21
Doom (2005,  R)
Doom
it was ok i like the other movies that the rock made!!!
22
Saving Private Ryan (1998,  R)
Saving Private Ryan
i like war movies but i almost cry when vin diesel died!!
23
Madagascar (2005,  PG)
Madagascar
it was funny i like 2 move it move it!!!!
24
The Breed (2006,  R)
The Breed
idk
25
Crank (2006,  R)
Crank
every sexual!!!
26
Turistas (Paradise Lost) (2006,  R)
Turistas (Paradise Lost)
i thought it was good!!!
27
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
Friday Night Lights
like sport movies 2!!!
28
Freaky Friday (2003,  PG)
29
Ghost Ship (2002,  R)
Ghost Ship
it was good i loved laughting at my sis when she jumped!!!
30
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
love all of them!!!
31
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
The Bourne Identity
loved it!!
32
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
The Bourne Ultimatum
loved it
33
Into the Blue (2005,  PG-13)
34
When a Stranger Calls Back (1993,  R)
35
When a Stranger Calls (1979,  R)
36
She Fought Alone (Scared by Love) (1995,  Unrated)
She Fought Alone (Scared by Love)
great movie!!!
37
Unwed Father (1997,  Unrated)
Unwed Father
loved it!!!!
38
The Italian Job (2003,  PG-13)
The Italian Job
i loved it when mark hite the guy!!!
39
House of Wax (2005,  R)
House of Wax
i just loved it when paris died
40
Cold Creek Manor (2003,  R)
Cold Creek Manor
just like idky
41
Mean Creek (2004,  R)
Mean Creek
it was ok
42
Twister (1996,  PG-13)
43
Torque (2004,  PG-13)
Torque
liked it!
44
Deepwater (2005,  R)
45
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Coyote Ugly
loved it!!
46
The Crow (1994,  R)
The Crow
loved all the crows!!!
47
The Crow: City of Angels (1996,  R)
The Crow: City of Angels
loved it!!
48
The Crow - Wicked Prayer (2005,  R)
The Crow - Wicked Prayer
loved it!!
49
Hard Rain (1997,  R)
Hard Rain
idk
50
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
loved how they were in the movie i should get my bf 2 see it!!!
51
The Unspoken Truth (1995,  Unrated)
52
Speed (1994,  R)
53
Speed 2 - Cruise Control (1997,  PG-13)
54
Fever Pitch (The Perfect Catch) (2005,  PG-13)
55
Cadence (1989,  PG-13)
56
No One Would Tell (1996,  Unrated)
No One Would Tell
sad she dies!!!
57
Wrong Turn (2003,  R)
58
Terror in the Mall (Dark Rain) (1998,  Unrated)
59
Footloose (1984,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments