My Favorite Movies
| KayKay468766186's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
The Jacksons: An American Dream (1992, Unrated) |
|
| 3 |
Michael Jackson's This Is It (2009, PG) |
|
| 4 |
Thriller (1983, Unrated) |
|
| 5 |
Ordinary Miracles (2005, Unrated) |
|
| 6 |
My Sister's Keeper (2009, PG-13) |
|
| 7 |
The Outsiders (1983, PG) |
|
| 8 |
Titanic (1996, PG-13) |
|
| 9 |
This Boy's Life (1993, R) |
|
| 10 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 11 |
Old Yeller (1957, G) |
|
| 12 |
Stephen King's It (1990, Unrated) |
|
| 13 |
Radio Flyer (1992, PG-13) |
|
| 14 |
Child's Play 2 (1990, R) |
|
| 15 |
Stand by Me (1986, R) |
|
| 16 |
17 Again (2009, PG-13) |
|
| 17 |
The Shining (1980, R) |
|
| 18 |
Christine (1983, R) |
|
| 19 |
Cujo (1983, R) |
|
| 20 |
When Andrew Came Home (Taming Andrew) (2000, Unrated) |
|
| 21 |
I Know My First Name Is Steven (The Missing Years) (1989, Unrated) |
|
| 22 |
Grease (1978, PG) |
|
| 23 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 24 |
My Girl (1991, PG) |
|
| 25 |
My Girl 2 (1996, PG) |
|
| 26 |
Halloween (2007, R) |
|
| 27 |
In the Best Interest of the Children (1992, Unrated) |
|
| 28 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 29 |
No One Would Tell (1996, Unrated) |



























