Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Kayla39sVenomousKiss's Rating My Rating
1
Death Tunnel (2005,  R)
2
Freedom Writers (2007,  PG-13)
3
Still Small Voices (2007,  Unrated)
4
The Butterfly Effect (2004,  R)
5
White Oleander (2002,  PG-13)
White Oleander
OMG this is such a good movie..i luvs it sooooo much. It's kinda' sad though.
6
Hangman's Curse (2003,  PG-13)
Hangman's Curse
OMFG i luvs dis movie!!!!! its reeeaaallly good and has some adorable goth romance!!!!! <3 <3 <3 <3
7
Nightmare at the End of the Hall (2008,  Unrated)
8
I Am Legend (2007,  PG-13)
9
See No Evil (2006,  R)
10
One Missed Call (2008,  PG-13)
11
Cloverfield (2008,  PG-13)
12
Juno (2007,  PG-13)
13
The Breakfast Club (1985,  R)
14
Troy (2004,  R)
15
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
16
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
17
Blades of Glory (2007,  PG-13)
18
Without A Paddle (2004,  PG-13)
19
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
20
Hot Rod (2007,  PG-13)
21
Baby Mama (2008,  PG-13)
22
Phantom of the Opera (1943,  Unrated)
23
Grease (1978,  PG)
24
Too Young to Be a Dad (2002,  Unrated)
25
V for Vendetta (2006,  R)
26
Anger Management (2003,  PG-13)
27
Dark Ride (2006,  R)
28
Stay Alive (2006,  PG-13)
29
Darkness Falls (2003,  PG-13)
30
The Hot Chick (2002,  PG-13)
31
Epic Movie (2007,  PG-13)
32
Date Movie (2006,  PG-13)
33
Wedding Crashers (2005,  R)
34
Mean Girls (2004,  PG-13)
35
Bring It On (2000,  PG-13)
36
Not Another Teen Movie (2001,  R)
37
The Happening (2008,  R)
38
Odd Girl Out (2005,  PG)
39
The Messengers (2007,  PG-13)
40
Disturbia (2007,  PG-13)
41
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
42
Hostel (2006,  R)
43
The Rules of Attraction (2002,  R)
44
My Girl (1991,  PG)
45
Tropic Thunder (2008,  R)
46
Step Brothers (2008,  R)
47
She's the Man (2006,  PG-13)
48
Meet the Parents (2000,  PG-13)
49
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
50
License to Wed (2007,  PG-13)
51
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
52
Anaconda (1997,  PG-13)
53
Georgia Rule (2007,  R)
54
Broken Bridges (2006,  PG-13)
55
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
56
Nights in Rodanthe (2008,  PG-13)
57
Prayers for Bobby (2009,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments