My Favorite Movies


  Kenny102399739's Rating My Rating
1
Moonstruck (1987,  PG)
2
Extremities (1986,  R)
3
The Burning Bed (1984,  Unrated)
The Burning Bed
Farrah gives a powerful performance in this movie. Farrah should have won the Emmy!
4
Silk Hope (1999,  Unrated)
5
Small Sacrifices (1989,  Unrated)
6
The Cannonball Run (1981,  PG)
7
The Witches of Eastwick (1987,  R)
8
Brokeback Mountain (2005,  R)
9
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
10
Titanic (1997,  PG-13)
11
Jaws (1975,  PG)
12
Grease (1978,  PG)
13
Casino (1995,  R)
14
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
15
The Substitute Wife (1994,  PG-13)
16
Saturn 3 (1980,  R)
17
Dr. T & The Women (2000,  R)
18
Murder on Flight 502 (1975,  Unrated)
19
Mermaids (1990,  PG-13)
20
Suspect (1987,  R)
21
The Apostle (1998,  PG-13)
22
The Brave Little Toaster Goes to Mars (The Brave Little Toaster 2) (1998,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments