My Favorite Movies


  kentninomiya's Rating My Rating
1
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988,  R)
2
Muriel's Wedding (1994,  R)
3
Chocolat (1988,  PG-13)
4
Mitt Liv som Hund (My Life as a Dog) (1985,  PG-13)
5
Summer Story (,  Unrated)
6
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
7
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
8
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
9
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
10
Léon (The Professional) (1994,  R)
11
Desperado (1995,  R)
12
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000,  PG-13)
13
From Russia With Love (1963,  PG)
14
You Only Live Twice (1967,  PG)
15
Dr. No (1962,  PG)
16
Thunderball (1965,  PG)
17
Goldfinger (1964,  PG)
18
Fight Club (1999,  R)
19
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
20
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
21
Reservoir Dogs (,  R)
22
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008,  R)
23
Harold & Kumar Go to White Castle (2004,  R)
24
A Christmas Story (1983,  PG)
25
Raising Arizona (1987,  PG-13)
26
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
27
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
28
The Bourne Identity (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments