My Favorite Movies
| kgordy1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 2 |
The Man from Snowy River (1982, PG) |
|
| 3 |
Say Anything... (1989, PG-13) |
|
| 4 |
National Lampoon's Christmas Vacation (1989, PG-13) |
|
| 5 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
| 6 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 8 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 9 |
Shallow Hal (2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 11 |
Along Came Polly (2004, PG-13) |
|
| 12 |
What a Girl Wants (2003, PG) |
|
| 13 |
First Daughter (2004, PG) |
|
| 14 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 15 |
Hidalgo (2004, PG-13) |
|
| 16 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 17 |
Grease (1978, PG) |
|
| 18 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 19 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 20 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
| 21 |
Monsters, Inc. (2001, G) |





















