Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  KickUpTheBass's Rating My Rating
1
Sean Paul - Duttyology (2004,  PG)
Sean Paul - Duttyology 5.0 Stars
dottyology=amazing
Click to Rate
2
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
Click to Rate
3
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
5
Zoolander (2001,  PG-13)
Zoolander 5.0 Stars
one of my fave ive seen it like so many times
:D:D:D
Click to Rate
6
Crossroads (2002,  PG-13)
Click to Rate
7
The Hot Chick (2002,  PG-13)
The Hot Chick 5.0 Stars
awesome!!!!!!!!!!
Click to Rate
8
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
Click to Rate
9
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
Click to Rate
10
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Little Miss Sunshine 5.0 Stars
so funny
:D
Click to Rate
11
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
12
You Got Served (2004,  PG-13)
Click to Rate
13
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
14
The Goonies (1985,  PG)
Click to Rate
15
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Austin Powers - International Man of Mystery 5.0 Stars
GROOVY!!!!!!!
:L
Click to Rate
16
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
17
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
18
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
19
Scary Movie (2000,  R)
Scary Movie 5.0 Stars
my fave scary movie
Click to Rate
20
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
21
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
23
Clueless (1995,  PG-13)
Click to Rate
24
The Little Mermaid (1989,  G)
The Little Mermaid 5.0 Stars
i love dis movie!!!!!!!
Click to Rate
25
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
27
Cinderella (1950,  G)
Click to Rate
28
101 Dalmatians II - Patch's London Adventure (2003,  G)
Click to Rate
29
Cinderella II - Dreams Come True (2001,  G)
Click to Rate
30
101 Dalmatians (1996,  G)
Click to Rate
31
Sleeping Beauty (1959,  G)
Click to Rate
32
Rocky (1976,  PG)
Click to Rate
33
Rocky IV (1985,  PG)
Click to Rate
34
Rocky II (1979,  PG)
Click to Rate
35
Rocky Balboa (1990,  PG)
Click to Rate
36
Rocky III (1982,  PG)
Click to Rate
37
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
38
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
39
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
40
Date Movie (2006,  PG-13)
Click to Rate
41
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate
42
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
43
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
44
Green Street Hooligans (2005,  R)
Click to Rate
45
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) 5.0 Stars
so kewl
!!!!!
Click to Rate
46
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
Click to Rate
47
The Mummy (1999,  PG-13)
Click to Rate
48
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
Click to Rate
49
Kung Fu Hustle (2005,  R)
Click to Rate
50
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
51
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
52
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
53
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious 5.0 Stars
loved it
Click to Rate
54
Spider-Man (2002,  PG-13)